REGULAMIN ROZGRYWEK SZACHOWEJ LIGI MŁODYCH MISTRZÓW 2019 Regulamin edycji 2019
Szachowa Liga Młodych Mistrzów 2019
1. Prawo startu w cyklu rozgrywek posiada osoba umiejąca grać w szachy i urodzona w latach 2006 – 2016 2. Liga Młodych Mistrzów składa się z 8 niezależnych turniejów. 3. Do rozgrywek można dołączyć w dowolnym turnieju cyklu Ligi Młodych Mistrzów. By być sklasyfikowanym wystarczy wziąć udział w jednym turnieju. 4. Turnieje Ligi Młodych Mistrzów rozgrywane będą najczęściej w pierwszy piątek każdego miesiąca z wyłączeniem wakacji. Start każdego o godzinie 17:00 w Lubartowskim Ośrodku Kultury ul. Rynek II 1. Zapisy w dniu zawodów bezpośrednio przed turniejem w godz. 16:45 – 17:00 Harmonogram turniejów: – 1 lutego – 1 marca – 12 kwietnia – 10 maja – 7 czerwca – 4 października – 16 listopada – 13 grudnia – finał (terminy mogą ulec zmianie i będą aktualizowane) 5. Dystans każdego turnieju: 7 rund; system rozgrywek: szwajcarski; Tempo: 10 min + 5 sekund bonusu za ruch/na partię. 6. W turniejach nie pobiera się wpisowego. 7. Liga Młodych Mistrzów będzie klasyfikowana w czterech kategoriach wiekowych bez podziału na płeć: do lat 7, do lat 9, do lat 11 oraz do lat 13 8. Finał rozgrywek nastąpi po rozegraniu ostatniego 8 turnieju – około godz.: 20:30. Do końcowej generalnej klasyfikacji zaliczać się będzie 6 najlepszych wyników z 8 rozegranych przez poszczególnych zawodników. Wręczenie medali imiennych dla trzech najlepszych szachistów w poszczególnych kategoriach wiekowych nastapi podczas inauguracji sezonu w lutym 2020 roku. 9. Nagrody w klasyfikacji generalnej Ligi Młodych Mistrzów: Za miejsca I-III medale i drobne upominki, dla wszystkich dyplomy. Dla wszystkich osób spoza pierwszej trójki w poszczególnych kategoriach wiekowych, które zagrały w minimum trzech turniejach, przewidziano pamiątkowe medale za udziała w lidze. 10. W przypadku zdobycia po finałowym ostatnim turnieju Ligi Młodych Mistrzów takiej samej ilości punktów przez zawodników walczących o medale decyduje wynik bezpośrednich pojedynków w ramach danego roku 2019. 11. W rozgrywkach obowiązują przepisy Polskiego Związku Szachowego i walka w duchu Fair Play. 12. Wyniki oraz tabele na www.szachy.loklubartow.pl w zakładce Liga Młodych Mistrzów oraz na profilu www.facebook.com/SzachyLuksLubartow13. Kontakt do sędziego i koordynatora Ligi Młodych Mistrzów 2019: Piotr Opolski 509 845 922
|
|
|
|
|
|
KLASYFIKACJA GENERALNA SZACHOWEJ LIGI MŁODYCH MISTRZÓW 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nazwisko i imię |
kat. |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
wynik |
6 z 8 |
finał |
miejsce |
medal |
Walaszek Bartosz |
do lat 11 |
5 |
6 |
6,5 |
|
7 |
|
7 |
5,5 |
37 |
0 |
37 |
I |
I |
Bronisz Eryk |
do lat 13 |
7 |
6 |
6,5 |
|
5 |
5,5 |
6 |
|
36 |
0 |
36 |
I |
I |
Opolski Wiktor |
do lat 11 |
5,5 |
6 |
3,5 |
5 |
5 |
5 |
4 |
4 |
38 |
-7,5 |
30,5 |
II |
II |
Piskur Jakub |
do lat 13 |
4,5 |
5 |
5 |
5 |
4 |
5 |
4 |
6 |
38,5 |
-8 |
30,5 |
II |
II |
Raczyński Dominik |
do lat 9 |
|
5 |
3,5 |
6,5 |
4,5 |
4,5 |
4 |
5 |
33 |
-3,5 |
29,5 |
I |
I |
Czuchryta Kacper |
do lat 9 |
|
4 |
5 |
4 |
|
5,5 |
5 |
5,5 |
29 |
0 |
29 |
II |
II |
Baran Franciszek |
do lat 9 |
5 |
4 |
4 |
4 |
4 |
4 |
4 |
5 |
34 |
-8 |
26 |
III |
III |
Wożniak Paweł |
do lat 13 |
|
4 |
|
5 |
5 |
4 |
4 |
3,5 |
25,5 |
0 |
25,5 |
III |
III |
Suchodolski Jakub |
do lat 9 |
4 |
4 |
5 |
3 |
4 |
3 |
3 |
4 |
30 |
-6 |
24 |
IV |
za 3 turnieje |
Drozd Michał |
do lat 11 |
3,5 |
3,5 |
4 |
2 |
3 |
3,5 |
3 |
4,5 |
27 |
-5 |
22 |
III |
III |
Paśnik Krzysztof |
do lat 11 |
3,5 |
2 |
3,5 |
|
5 |
3 |
4 |
3 |
24 |
-2 |
22 |
IV |
za 3 turnieje |
Twardzisz Kacper |
do lat 11 |
4,5 |
4 |
3 |
3 |
4 |
3 |
|
3 |
24,5 |
-3 |
21,5 |
V |
za 3 turnieje |
Opolski Aleksander |
do lat 9 |
|
3 |
2 |
4 |
3 |
3 |
4 |
4,5 |
23,5 |
-2 |
21,5 |
I |
I |
Skrzypiec Jeremiasz |
do lat 7 |
3,5 |
3 |
3 |
3 |
4 |
4 |
2 |
3,5 |
26 |
-5 |
21 |
II |
II |
Raczyński Jakub |
do lat 11 |
3,5 |
|
2,5 |
4 |
3 |
4 |
3 |
3,5 |
23,5 |
-2,5 |
21 |
VI |
za 3 turnieje |
Trąbka Eryk |
do lat 11 |
4 |
|
|
|
4,5 |
4,5 |
4 |
3,5 |
20,5 |
0 |
20,5 |
VII |
za 3 turnieje |
Szczerba Aleksandra |
do lat 11 |
4 |
|
|
4 |
|
5 |
5 |
|
18 |
0 |
18 |
VIII |
za 3 turnieje |
Howorus Jakub |
do lat 7 |
3 |
3 |
3 |
3 |
2 |
3 |
2 |
3 |
22 |
-4 |
18 |
III |
III |
Martyniuk Mikołaj |
do lat 9 |
3 |
3 |
3 |
|
3 |
2 |
2,5 |
|
16,5 |
0 |
16,5 |
V |
za 3 turnieje |
Gryzio Artur |
do lat 11 |
4,5 |
|
|
4 |
|
4,5 |
|
3,5 |
16,5 |
|
16,5 |
IX |
za 3 turnieje |
Matyjaszczyk Patryk |
do lat 11 |
4 |
|
3 |
|
|
2 |
3 |
4 |
16 |
|
16 |
X |
za 3 turnieje |
Walaszek Tobiasz |
do lat 9 |
3 |
2,5 |
|
|
2 |
|
3 |
2,5 |
13 |
|
13 |
VI |
za 3 turnieje |
Piskur Gabriela |
do lat 7 |
2 |
2 |
2 |
2 |
2 |
2 |
2 |
2,5 |
16,5 |
-4 |
12,5 |
IV |
za 3 turnieje |
Baran Antoni |
do lat 7 |
|
|
|
2 |
3 |
2 |
1,5 |
2,5 |
11 |
|
11 |
V |
za 3 turnieje |
Goral Kacper |
do lat 13 |
3 |
3 |
4 |
|
|
|
|
|
10 |
|
10 |
IV |
za 3 turnieje |
Domański Alan |
do lat 11 |
4,5 |
|
|
4,5 |
|
|
|
|
9 |
|
9 |
XI |
- |
Szczepaniak Mikołaj |
do lat 9 |
|
3 |
4 |
|
|
|
|
|
7 |
|
7 |
VII |
- |
Szczerba Julia |
do lat 7 |
3 |
|
|
|
|
3 |
1 |
|
7 |
|
7 |
VI |
za 3 turnieje |
Howorus Nikola |
do lat 7 |
1,5 |
1 |
1 |
0,5 |
1 |
1 |
|
|
6 |
|
6 |
VII |
za 3 turnieje |
Gryzio Antoni |
do lat 7 |
|
|
|
2 |
|
1 |
|
2 |
5 |
|
5 |
VIII |
za 3 turnieje |
Kwiatek Dominik |
do lat 13 |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
4 |
V |
- |
Pietruszka Agnieszka |
do lat 9 |
|
|
|
|
|
4 |
|
|
4 |
|
4 |
VIII |
- |
Paśnik Mateusz |
do lat 13 |
|
|
|
|
|
4 |
|
|
4 |
|
4 |
V |
- |
Bałchan Jan |
do lat 13 |
3,5 |
|
|
|
|
|
|
|
3,5 |
|
3,5 |
VII |
- |
Wolińska Klara |
do lat 7 |
3 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
3 |
IX |
- |
Olszak Maciej |
do lat 9 |
3 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
3 |
IX |
- |
Joniec Jakub |
do lat 9 |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
3 |
IX |
- |
Charytanowicz Zuzanna |
do lat 7 |
1,5 |
|
|
1,5 |
|
|
|
|
3 |
|
3 |
X |
- |
Petkowicz Aleks |
do lat 11 |
|
|
|
|
|
3 |
|
|
3 |
|
3 |
XII |
- |
Duda Dominik |
do lat 11 |
|
|
|
|
|
3 |
|
|
3 |
|
3 |
XII |
- |
Kowalczyk Wiktor |
do lat 11 |
|
|
|
|
|
|
|
2,5 |
2,5 |
|
2,5 |
XIV |
- |
Wilczyński Mateusz |
do lat 9 |
|
|
|
|
|
|
|
2,5 |
2,5 |
|
2,5 |
XI |
- |
Paprocki Michał |
do lat 7 |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
2 |
XI |
- |
Białoszewski Hubert |
do lat 9 |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
2 |
XII |
- |
Belniak Florian |
do lat 9 |
|
|
|
|
|
2 |
|
|
2 |
|
2 |
XII |
- |
Pietruszka Szymon |
do lat 11 |
|
|
|
|
|
2 |
|
|
2 |
|
2 |
XV |
- |
Woch Nikola |
do lat 11 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
2 |
|
2 |
XV |
- |
Danił Klara |
do lat 9 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
2 |
|
2 |
XII |
- |
Mazurek Maciej |
do lat 7 |
|
|
|
|
|
|
0 |
0 |
0 |
|
0 |
XII |
- | |